CSR Społeczna odpowiedzialność biznesu

Caffaro, czyli konkurencyjność przez inwestowanie w ludzi i środowisko.

 

Ochrona środowiska

Spółka realizuje ambitne cele związane z ochroną środowiska. Wdraża projekty oraz inwestuje własne środki w przedsięwzięcia takie jak: odnawialne źródła energii, ograniczanie emisji gazów cieplarnianych oraz emisji spalin samochodowych do środowiska, ciągłe dążenie do poprawy warunków pracy itp.

W 2021 roku przystąpiono do certyfikacji i uzyskano potwierdzenie zgodności działań z normą ISO 14001.

KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka

Caffaro znane jest z dużego wsparcia dla sportu. Od kilku lat wspieramy lokalną drużynę futsalu, która działa jako odrębne stowarzyszenie, ale której jesteśmy założycielami. Prezesem stowarzyszenia „Kazimierski Klub Futsalu” jest nasz HR Manager – Adrian Koper, a w Zarządzie jest kolejnych dwóch naszych pracowników.
Drużyna obecnie wywalczyła awans do 1.Polskiej Ligi Futsalu (
obejmującej całą południową Polskę) i w sezonie 2024/2025 będzie występowała na zapleczu FOGO Futsal Ekstraklasy. Filozofia prowadzenia drużyny jest taka, aby większość reprezentantów w niej występujących było zawodnikami z naszej okolicy, a drużyna była stopniowo wzmacniana klasowymi graczami. Kazimierski Klub Futsalu (KKF) stawia także mocno na szkolenie młodzieży. Posiada dwie drużyny z roczników: 2010 i młodszych oraz 2012 i młodszych. Filozofia prowadzenia drużyny pokrywa się z naszymi priorytetami jako firmy, która chce inwestować w tutejszy rozwój.